Klinkier do zadań specjalnych

Klinkier do zadań specjalnych

Opublikowany

Elewacja budynku coraz częściej staje się polem do popisu dla architektów, którzy z roku na rok chętniej eksperymentują z materiałami o nietypowych kształtach i formatach. W efekcie coraz częściej obserwujemy rodzącą się modę na projekty wyróżniające się nie samą bryłą, ale również niesztampowym podejściem do faktury ściany zewnętrznej.

Architekci i inwestorzy mają obecnie coraz więcej narzędzi, by podkreślić charakter swojego projektu. I nie chodzi tu o rozbudowaną, wielowątkową bryłę ale o wykorzystanie właściwości zastosowanych materiałów. Finalnym, zawsze widocznym elementem wyróżniającym i zwieńczającym wizję autora są materiały wykorzystane na elewacji. Te ceramiczne dają nieograniczone możliwości. To dzięki ciekawym formatom, teksturom i eksperymentom z układaniem klinkieru możemy zachwycać się nietypowymi ścianami, które swoją naturalną oryginalnością przyciągają wzrok. Wystające elementy, koronkowe wzory czy cegła ułożona pionowo – po takie detale architekci coraz śmielej sięgają w swoich projektach.
Long John Rusti<br>

Long John Rusti

W ten trend doskonale wpisują się cegły o bardzo długich formatach, przypominające podłużne, wąskie belki. Nietypowy rozmiar pozwala na swobodne manipulowanie materiałem i zaprojektowanie ciekawej faktury na elewacji.
Long John Visco

Long John Visco

Obserwując rozwój najnowszych trendów, firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych o długim formacie z linii Long John, cztery nowe kolory produkowane na specjalne zamówienie. Materiał ten gwarantuje wyjątkowe możliwości kształtowania elewacji, np. murowanie na tzw. cienką spoinę, w rezultacie którego ściana wygląda jak wykonana wyłącznie z cegieł, bez widocznej zaprawy.
Long John Sable<br>

Long John Sable

Klinkier Long John jest materiałem ceramicznym, którego wykorzystanie powinno być zaznaczone już na etapie planowania – biorąc pod uwagę jego niestandardowy format, ściana musi zostać specjalnie zaprojektowana. Jednak efekt jest tego wart. Cegła ta nadaje powierzchni niespotykany wygląd i przyciąga wzrok. Rozszerzenie portfolio tego modelu pozwala nam na dotarcie do najbardziej wymagających klientów, oferując im najmodniejsze kolory, które świetnie się prezentują zarówno we wnętrzach, jak i na elewacji

Monika Sikorska, PR Manager w firmie Wienerberger

Nowe cegły Long John - Carbo, Rusti, Sable i Visco – uzupełniają ofertę firmy o nowe kolory, które pozwolą na zastosowanie cegieł klinkierowych w jeszcze większej liczbie spektakularnych projektów. Ich faktura lica jest bardzo charakterystyczna - wygładzona, ale również nieregularna dzięki specjalnemu rzeźbieniu cegieł w procesie produkcji strumieniem wody.
Long John Carbo

Long John Carbo

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 12.jpg

grafika | 19,3 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 9.jpg

grafika | 20,1 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 8.jpg

grafika | 19,4 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 7.jpg

grafika | 15,1 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 15.jpg

grafika | 15 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 14.jpg

grafika | 9,59 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 11.jpg

grafika | 13,3 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 4.jpg

grafika | 12,9 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 6.jpg

grafika | 8,61 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 3.jpg

grafika | 7,49 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 5.jpg

grafika | 7,04 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 10.jpg

grafika | 12,2 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 13.jpg

grafika | 5,81 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 2.jpg

grafika | 4,32 MB

Pobierz
Wienerberger_Long John_Obiekt referencyjny 1.jpg

grafika | 8,61 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kiedy zima znów uszła Ci na sucho, czyli kilka słów o technologii Porotherm Dryfix

temu

Wahania temperatury z przełomu marca i kwietnia mogły przyprawić inwestorów planujących budowę domu o istny zawrót głowy. Aura zmieniająca się z dnia na dzień a czasem i w ciągu doby nie pozwalała w sposób ciągły kontynuować mokrych prac murarskich. Po zimie nastąpiło właściwie gwałtownie lato, więc prace na budowach ruszyły pełną parą. Z czego budować by możliwie skutecznie uniezależnić się od wahań temperatur i wykorzystać sprzyjającą aurę? Z ceramiki poryzowanej Wienerberger, którą od ponad 8 lat można murować na suchą zaprawę w technologii Porotherm Dryfix.
Monochromatyczny, nie monotonny

temu

Tak uwielbiana przez projektantów wnętrz czerń, długo nie mogła wkraść się w łaski architektów budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Zmiana nadeszła wraz z popularyzacją stylu minimalistycznego, który w połączeniu z ciemną kolorystyką materiałów budowlanych doskonale podkreśla prostotę i elegancję konstrukcji. W efekcie szare, antracytowe i czarne cegły klinkierowe zaczęły coraz częściej pojawiać się na elewacjach domów prywatnych, apartamentowców czy obiektów użyteczności publicznej.
Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger

temu

Firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych dwie nowości – wielobarwną Kujawię, produkowaną w zakładzie w Toruniu oraz importowany matowy Stockholm o wyjątkowej, rustykalnej strukturze lica. Nowe produkty dostępne są w odcieniach czerwieni, jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kolorów.
Nowość w portfolio Wienerberger: cegła klinkierowa Senta

temu

Wienerberger wprowadza do swojej oferty cegłę klinkierową Senta o niespotykanym na polskim rynku drapanym licu - nadającym jej surowego wyglądu i idealnie dostosowującym ją do estetycznych standardów obowiązujących przy renowacji obiektów historycznych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.