Monochromatyczny, nie monotonny

Monochromatyczny, nie monotonny

Opublikowany

Tak uwielbiana przez projektantów wnętrz czerń, długo nie mogła wkraść się w łaski architektów budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Zmiana nadeszła wraz z popularyzacją stylu minimalistycznego, który w połączeniu z ciemną kolorystyką materiałów budowlanych doskonale podkreśla prostotę i elegancję konstrukcji. W efekcie szare, antracytowe i czarne cegły klinkierowe zaczęły coraz częściej pojawiać się na elewacjach domów prywatnych, apartamentowców czy obiektów użyteczności publicznej.

Moda na geometryczną, uporządkowaną i monochromatyczną architekturę, której siła tkwi nie tylko w pięknej bryle czy przemyślanej funkcjonalności, ale także najwyższej jakości i trwałości zastosowanych materiałów, to trend z pewnością miły nie tylko dla oka, ale też dla kieszeni inwestora. Zastosowanie ciemnych, trwałych i naturalnych cegieł ceramicznych na elewacji czy w detalu gwarantuje nie tylko spektakularny efekt wizualny, ale pozwala też na wiele lat zapomnieć o kosztownych remontach czy renowacji.
2.jpg
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zarówno wśród pracowni architektonicznych, jak i inwestorów indywidualnych, firma Wienerberger konsekwentnie poszerza swoją ofertę szarych, antracytowych i czarnych cegieł i dachówek ceramicznych. Jedną z nowości producenta jest cegła klinkierowa Lunaris.
2.jpg

Lunaris to najnowsza propozycja firmy Wienerberger w portfolio cegieł klinkierowych. Gładka o delikatnym połysku cegła wpisuje się w coraz silniejszy ostatnio trend w budownictwie: funkcjonalną prostotę, naturalność materiałów i stonowaną paletę kolorów. Subtelny połysk sprawia, że jest to produkt stworzony do łączenia z naturalnym drewnem, metalem, szkłem czy betonem architektonicznym.

Monika Sikorska, PR Manager Wienerberger.

Cegłę Lunaris wyróżnia „księżycowy” połysk i gładkie lico. Szara, uniwersalna barwa wygląda doskonale w zestawieniach kontrastowych - z bielą, beżem, jasną szarością, czy bardziej monochromatycznych, np. z szarym lub czarnym szkłem, idealnie wpasowując się w panujące teraz na rynku trendy.
3.jpg
 • Rodzaj produktu: cegła klinkierowa
 • Kolor: szaro-srebrzysty
 • Połysk/mat: delikatny połysk
 • Struktura lica: gładka
 • Technologia uzyskania koloru lica: angobowanie
 • Długość [mm]: 250
 • Szerokość [mm]: 120
 • Wysokość [mm]: 65
 • Masa [kg/szt.]: cegła drążona ok. 3,0
 • Zużycie [szt./m2]: ok. 51 przy spoinie gr. 10 mm., ok. 56 przy spoinie gr. 5 mm
 • Nasiąkliwość [%]: ≤ 6
 • Wytrzymałość na ściskanie [MPa]: 35
 • Mrozoodporność: mrozoodporna

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

5.jpg

grafika | 187 KB

Pobierz
4.jpg

grafika | 45,5 KB

Pobierz
Lunaris_Wienerberger.jpg

grafika | 41,3 KB

Pobierz
2.jpg

grafika | 6,15 MB

Pobierz
1.jpg

grafika | 5,81 MB

Pobierz
3.jpg

grafika | 3,83 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger

temu

Firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych dwie nowości – wielobarwną Kujawię, produkowaną w zakładzie w Toruniu oraz importowany matowy Stockholm o wyjątkowej, rustykalnej strukturze lica. Nowe produkty dostępne są w odcieniach czerwieni, jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kolorów.
Nowość w portfolio Wienerberger: cegła klinkierowa Senta

temu

Wienerberger wprowadza do swojej oferty cegłę klinkierową Senta o niespotykanym na polskim rynku drapanym licu - nadającym jej surowego wyglądu i idealnie dostosowującym ją do estetycznych standardów obowiązujących przy renowacji obiektów historycznych.
Dachówka XXI wieku

temu

Co może łączyć dachówkę i najnowszej generacji laptopa? Płaska, nowoczesna forma, która sprawia, że tablet i dachówka Orea 9 mogą zostać postawione obok siebie, jako symbole postępu technologicznego w trzecim milenium. 
Rozwiązanie do budowy domu z myślą o komforcie inwestorów

temu

Najnowocześniejsze systemy budowlane to nie tylko doskonałe parametry techniczne, ale również pełny pakiet korzyści dla inwestora zarówno na etapie wznoszenia budynku, jak i już podczas jego użytkowania. Porotherm Dryfix to rozwiązanie do budowy ścian, które zostało przemyślane pod kątem spełnienia najwyższych wymagań przyszłych właścicieli domów.

Perła Dolnego Śląska „w blasku” karpiówki

Zamek Książ na przestrzeni wieków zmieniał style i funkcje ze średniowiecznej siedziby Piastów śląskich do barokowego pałacu, a w najbardziej ponurym okresie był strategiczną kwaterą nazistów. Dziś, dzięki bogatej historii, wyjątkowej lokalizacji oraz imponującej bryle, Książ zaliczany jest do najpiękniejszych zabytków w Polsce. „Perła Dolnego Śląska” prezentuje się w całej okazałości dzięki, między innymi, tradycyjnej ceramicznej dachówce – karpiówce – z oferty firmy Wienerberger, której użyto do renowacji dachu.