Monochromatyczny, nie monotonny

Monochromatyczny, nie monotonny

Opublikowany

Tak uwielbiana przez projektantów wnętrz czerń, długo nie mogła wkraść się w łaski architektów budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Zmiana nadeszła wraz z popularyzacją stylu minimalistycznego, który w połączeniu z ciemną kolorystyką materiałów budowlanych doskonale podkreśla prostotę i elegancję konstrukcji. W efekcie szare, antracytowe i czarne cegły klinkierowe zaczęły coraz częściej pojawiać się na elewacjach domów prywatnych, apartamentowców czy obiektów użyteczności publicznej.

Moda na geometryczną, uporządkowaną i monochromatyczną architekturę, której siła tkwi nie tylko w pięknej bryle czy przemyślanej funkcjonalności, ale także najwyższej jakości i trwałości zastosowanych materiałów, to trend z pewnością miły nie tylko dla oka, ale też dla kieszeni inwestora. Zastosowanie ciemnych, trwałych i naturalnych cegieł ceramicznych na elewacji czy w detalu gwarantuje nie tylko spektakularny efekt wizualny, ale pozwala też na wiele lat zapomnieć o kosztownych remontach czy renowacji.
2.jpg
W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zarówno wśród pracowni architektonicznych, jak i inwestorów indywidualnych, firma Wienerberger konsekwentnie poszerza swoją ofertę szarych, antracytowych i czarnych cegieł i dachówek ceramicznych. Jedną z nowości producenta jest cegła klinkierowa Lunaris.
2.jpg

Lunaris to najnowsza propozycja firmy Wienerberger w portfolio cegieł klinkierowych. Gładka o delikatnym połysku cegła wpisuje się w coraz silniejszy ostatnio trend w budownictwie: funkcjonalną prostotę, naturalność materiałów i stonowaną paletę kolorów. Subtelny połysk sprawia, że jest to produkt stworzony do łączenia z naturalnym drewnem, metalem, szkłem czy betonem architektonicznym.

Monika Sikorska, PR Manager Wienerberger.

Cegłę Lunaris wyróżnia „księżycowy” połysk i gładkie lico. Szara, uniwersalna barwa wygląda doskonale w zestawieniach kontrastowych - z bielą, beżem, jasną szarością, czy bardziej monochromatycznych, np. z szarym lub czarnym szkłem, idealnie wpasowując się w panujące teraz na rynku trendy.
3.jpg
 • Rodzaj produktu: cegła klinkierowa
 • Kolor: szaro-srebrzysty
 • Połysk/mat: delikatny połysk
 • Struktura lica: gładka
 • Technologia uzyskania koloru lica: angobowanie
 • Długość [mm]: 250
 • Szerokość [mm]: 120
 • Wysokość [mm]: 65
 • Masa [kg/szt.]: cegła drążona ok. 3,0
 • Zużycie [szt./m2]: ok. 51 przy spoinie gr. 10 mm., ok. 56 przy spoinie gr. 5 mm
 • Nasiąkliwość [%]: ≤ 6
 • Wytrzymałość na ściskanie [MPa]: 35
 • Mrozoodporność: mrozoodporna

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

5.jpg

grafika | 187 KB

Pobierz
4.jpg

grafika | 45,5 KB

Pobierz
Lunaris_Wienerberger.jpg

grafika | 41,3 KB

Pobierz
2.jpg

grafika | 6,15 MB

Pobierz
1.jpg

grafika | 5,81 MB

Pobierz
3.jpg

grafika | 3,83 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Klinkier do zadań specjalnych

temu

Elewacja budynku coraz częściej staje się polem do popisu dla architektów, którzy z roku na rok chętniej eksperymentują z materiałami o nietypowych kształtach i formatach. W efekcie coraz częściej obserwujemy rodzącą się modę na projekty wyróżniające się nie samą bryłą,
Kiedy zima znów uszła Ci na sucho, czyli kilka słów o technologii Porotherm Dryfix

temu

Wahania temperatury z przełomu marca i kwietnia mogły przyprawić inwestorów planujących budowę domu o istny zawrót głowy. Aura zmieniająca się z dnia na dzień a czasem i w ciągu doby nie pozwalała w sposób ciągły kontynuować mokrych prac murarskich. Po zimie nastąpiło właściwie gwałtownie lato, więc prace na budowach ruszyły pełną parą. Z czego budować by możliwie skutecznie uniezależnić się od wahań temperatur i wykorzystać sprzyjającą aurę? Z ceramiki poryzowanej Wienerberger, którą od ponad 8 lat można murować na suchą zaprawę w technologii Porotherm Dryfix.
Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger

temu

Firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych dwie nowości – wielobarwną Kujawię, produkowaną w zakładzie w Toruniu oraz importowany matowy Stockholm o wyjątkowej, rustykalnej strukturze lica. Nowe produkty dostępne są w odcieniach czerwieni, jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kolorów.
Nowość w portfolio Wienerberger: cegła klinkierowa Senta

temu

Wienerberger wprowadza do swojej oferty cegłę klinkierową Senta o niespotykanym na polskim rynku drapanym licu - nadającym jej surowego wyglądu i idealnie dostosowującym ją do estetycznych standardów obowiązujących przy renowacji obiektów historycznych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.