Wienerberger dokłada kolejną cegiełkę do działalności Fundacji Habitat for Humanity Poland

Wienerberger dokłada kolejną cegiełkę do działalności Fundacji Habitat for Humanity Poland

Opublikowany

W Polsce współpraca Wienerberger, światowego lidera w produkcji ceramiki budowlanej, z Fundacją Habitat for Humanity Poland ma dwuletnią historię i w tym czasie udało się już zrealizować wspólnie kilka projektów budowy bądź remontu, mających pomóc osobom potrzebującym poprawy warunków mieszkaniowych. Firma wspomogła swoimi produktami zarówno renowacje budynków instytucji charytatywnych, jak i budowę domów rodzin w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Firma Wienerberger regularnie zasila także finansowo program rzecznictwa publicznego Habitat Poland, poprzez który Fundacja promuje rozwiązania systemowe i rekomendacje zmian legislacyjnych usprawniające efektywność polityk mieszkaniowych w Polsce.

fot. Stowarzyszenie Tęcza (1).jpg
Fundacja Habitat for Humanity Poland jest organizacją dobroczynną, która walczy z problemem bezdomności i ubóstwa mieszkaniowego, budując oraz remontując domy rodzinne i budynki instytucji niosących pomoc osobom w potrzebie. Fundacja stawia sobie jako cel troskę o poprawę warunków zamieszkiwania osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej oraz zabiega o zapewnienie dachu nad głową najbardziej potrzebującym. Zaangażowanie firmy Wienerberger, producenta najwyższej jakości materiałów ceramicznych do budowy domów, w realizację projektów Habitat Poland to dowód podzielania tych samych wartości i filozofii, u podstaw których leży troska o klienta, zdrowy klimat domu, a co za tym idzie o komfort życia jego mieszkańców, możliwy do osiągnięcia poprzez wykorzystanie materiałów ceramicznych najwyższej jakości.

Ceramika to bez wątpienia idealny materiał dla budownictwa społecznego. Naturalny, suchy i bezpieczny, jest jednocześnie niezwykle trwały, o czym świadczą doskonale zachowane zabytkowe kamienice, kościoły czy zamki z poprzednich epok. Tym, co czyni ceramikę idealnym materiałem do budowy obiektów, które muszą służyć człowiekowi dziesiątki lat jest fakt, w jaki sposób ceramika się starzeje. Z upływem czasu elewacje czy dachy ceramiczne tylko zyskują. Nie tracąc nic ze swoich właściwości użytkowych ceramika nabiera z biegiem czasu szlachetności, nie wymagając praktycznie żadnych kosztochłonnych remontów czy konserwacji. To aspekt niezwykle ważny w budownictwie społecznym, gdzie instytucje często muszą borykać się z problemami finansowymi.
fot. Stowarzyszenie Tęcza (2).jpg

Współpraca z Fundacją Habitat for Humanity Poland to przede wszystkim realna pomoc niesiona najbardziej potrzebującym. Wienerberger wspiera Habitat na całym świecie, w sposób naturalny włączyliśmy się w pomoc także w Polsce. Dostarczane przez nas materiały są ciepłe i trwałe i wysokiej jakości, co bez wątpienia wpływa na komfort użytkowania. Współpracując z Habitatem, mamy bezpośredni wpływ na poprawę komfortu również tych, którzy sami nie mogą sobie go do końca zapewnić.

Monika Sikorska, PR Manager firmy Wienerberger

Ostatni wspólnie zrealizowany projekt Wienerberger i Habitat Poland to remont dachu warszawskiego Ośrodka dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami, do którego wykorzystano 440 m2 ceramicznej dachówki Koramic wraz z niezbędnymi akcesoriami. Ośrodek prowadzony jest przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza".

Bardzo doceniamy wieloaspektowy wymiar partnerstwa naszej Organizacji z firmą Wienerberger na rzecz osób potrzebujących poprawy warunków zamieszkiwania: darowizny materiałowe, zaangażowanie pracowników jako wolontariuszy na naszych budowach oraz wsparcie finansowe. Warto zaznaczyć, iż ofiarowywane materiały budowlane są najwyższej jakości, jednocześnie będąc niezwykle łatwymi w użyciu. Nie do przecenienia jest także dla Fundacji programowanie współpracy w kilkuletniej perspektywie, co umożliwia efektywne wykorzystanie wsparcia. Niewątpliwie zapewnia to trwałość efektów naszych interwencji i wyznacza dobry standard wspólnych działań dobroczynnych.

Magda Ruszkowska-Cieślak, Prezes Fundacji Habitat for Humanity Poland

Wienerberger wspiera Habitat Poland jednak nie tylko w projektach budowlanych, ale również w działaniach związanych z rzecznictwem publicznym, tj. w inicjatywach, które mają na celu doprowadzenie do systemowych zmian służących poprawie sytuacji mieszkaniowej w Polsce. Firma jest głównym partnerem Forum Mieszkaniowego „Mieszkać godnie” – corocznej konferencji, która adresowana jest do przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i biznesu, ekspertów w obszarze mieszkalnictwa oraz osób zainteresowanych różnorodnymi aspektami polityki mieszkaniowej.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

fot. Stowarzyszenie Tęcza (5).jpg

grafika | 837 KB

Pobierz
fot. Stowarzyszenie Tęcza (4).jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
fot. Stowarzyszenie Tęcza (3).jpg

grafika | 3,59 MB

Pobierz
fot. Stowarzyszenie Tęcza (2).jpg

grafika | 2,73 MB

Pobierz
fot. Stowarzyszenie Tęcza (6).jpg

grafika | 2,55 MB

Pobierz
fot. Stowarzyszenie Tęcza (1).jpg

grafika | 3,63 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Pięć kroków do piątej elewacji

temu

Dach jest zwieńczeniem procesu budowania każdego budynku oraz początkiem długiej i ekscytującej drogi zadomawiania się w naszym wymarzonym domu. Jest także „piątą elewacją” chroniącą mieszkańców przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i zapewniającą pełnię komfortu. Tylko wybór odpowiedniego materiału i zadbanie o wszystkie detale sprawi, że połać będzie szczelna i trwała, a dodatkowo przetrwa wiele lat w doskonałym stanie.
Wienerberger, wiodący producent ceramiki budowlanej od ponad 20-lat wspiera polskich inwestorów

temu

W lipcu 2015 firma Wienerberger celebrowała 20 rocznicę rozpoczęcia działalności w Polsce. Ten wiodący producent ceramicznych materiałów budowlanych na świecie, w ciągu ostatnich dwóch dekad wręcz zrewolucjonizował dostępną w naszym kraju, ofertę rozwiązań do budowy domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Od lat firma pracuje nad nowymi produktami i udoskonalaniem swojej oferty, podejmuje również szereg przedsięwzięć wspierających rozwój technologii budowlanych, podnoszenie kwalifikacji fachowców, czy promocję polskiej architektury. 
Pierwsi lokatorzy mieszkań wybudowanych przez Habitat for Humanity Poland we współpracy z firmą Wienerberger odebrali już klucze

temu

Od września br. młodzież z ośrodka wychowawczego w Aninie oraz ich opiekun zamieszkają w 7 mieszkaniach treningowych wybudowanych przez Fundację Habitat for Humanity Poland we współpracy z wiodącym producentem ceramicznych materiałów budowalnych, firmą Wienerberger. 13 lipca br. klucze do mieszkań zostały oficjalnie przekazane pierwszym lokatorom kawalerek przy ulicy Brechta 12 w Warszawie.
Klinkier do zadań specjalnych

temu

Elewacja budynku coraz częściej staje się polem do popisu dla architektów, którzy z roku na rok chętniej eksperymentują z materiałami o nietypowych kształtach i formatach. W efekcie coraz częściej obserwujemy rodzącą się modę na projekty wyróżniające się nie samą bryłą,