Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger

Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger

Opublikowany

Firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych dwie nowości – wielobarwną Kujawię, produkowaną w zakładzie w Toruniu oraz importowany matowy Stockholm o wyjątkowej, rustykalnej strukturze lica. Nowe produkty dostępne są w odcieniach czerwieni, jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kolorów.

Kujawia to melanż gładkich cegieł o różnorodnym nasyceniu czerwonych barw – od jasnej, rdzawej po głęboką, ceglastą. Ułożone w murze tworzą wielobarwną mozaikę w jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kolorów. Najbardziej spektakularny efekt uzyskamy na większej powierzchni, np. elewacji.  
170718_Wienerberger_Terca_Kujawia.jpg

Cegły klinkierowe Kujawia i Stockholm są już dostępne w polskim portfolio Wienerberger. To nasz ukłon w stronę klientów ceniących trwałe materiały i sprawdzone marki a kolorystyka nowych cegieł doskonale wpisuje się w upodobania Polaków. Jakość tych cegieł klinkierowych jest gwarantowana najwyższymi standardami ‘Systemu Kontroli Produkcji’ w nowoczesnych zakładach Wienerberger.

mówi Grzegorz Sudoł, Product Manager ds. rozwiązań klinkierowych w firmie Wienerberger.

Cegła Stockholm wyróżnia się natomiast estetyką lica. Wyglądem przypomina nieco cegłę ręcznie formowaną, a jednocześnie zachowuje wszystkie parametry charakterystyczne dla klinkieru. Na jej powierzchni znajdziemy delikatne fale, zadrapania, nieregularne otarcia, które sprawiają wrażenie, jakby cegła była wielobarwna. Wygląd cegły Stockholm budzi skojarzenia z niedoskonałymi cegłami ze starych cegielni, jest jednak mrozoodporna, a jej nasiąkliwość nie przekracza 6%.
Zauważalna jest także mniejsza szerokości cegieł Stockholm (85 mm), dzięki czemu można wykonać cieńszą ścianę zyskując powierzchnię lub położyć grubszą warstwę izolacji termicznej.
Co więcej, czerwone cegły z nowej oferty Wienerberger idealnie nadają się na elewacje obiektów osadzonych w starej tkance miejskiej, a nawet można je wykorzystać jako naturalne uzupełnienie cegieł rozbiórkowych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

170718_Wienerberger_Terca_Stockholm.jpg

grafika | 1,11 MB

Pobierz
170718_Wienerberger_Terca_Kujawia.jpg

grafika | 313 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Klinkier do zadań specjalnych

temu

Elewacja budynku coraz częściej staje się polem do popisu dla architektów, którzy z roku na rok chętniej eksperymentują z materiałami o nietypowych kształtach i formatach. W efekcie coraz częściej obserwujemy rodzącą się modę na projekty wyróżniające się nie samą bryłą,
Kiedy zima znów uszła Ci na sucho, czyli kilka słów o technologii Porotherm Dryfix

temu

Wahania temperatury z przełomu marca i kwietnia mogły przyprawić inwestorów planujących budowę domu o istny zawrót głowy. Aura zmieniająca się z dnia na dzień a czasem i w ciągu doby nie pozwalała w sposób ciągły kontynuować mokrych prac murarskich. Po zimie nastąpiło właściwie gwałtownie lato, więc prace na budowach ruszyły pełną parą. Z czego budować by możliwie skutecznie uniezależnić się od wahań temperatur i wykorzystać sprzyjającą aurę? Z ceramiki poryzowanej Wienerberger, którą od ponad 8 lat można murować na suchą zaprawę w technologii Porotherm Dryfix.
Monochromatyczny, nie monotonny

temu

Tak uwielbiana przez projektantów wnętrz czerń, długo nie mogła wkraść się w łaski architektów budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Zmiana nadeszła wraz z popularyzacją stylu minimalistycznego, który w połączeniu z ciemną kolorystyką materiałów budowlanych doskonale podkreśla prostotę i elegancję konstrukcji. W efekcie szare, antracytowe i czarne cegły klinkierowe zaczęły coraz częściej pojawiać się na elewacjach domów prywatnych, apartamentowców czy obiektów użyteczności publicznej.
Nowość w portfolio Wienerberger: cegła klinkierowa Senta

temu

Wienerberger wprowadza do swojej oferty cegłę klinkierową Senta o niespotykanym na polskim rynku drapanym licu - nadającym jej surowego wyglądu i idealnie dostosowującym ją do estetycznych standardów obowiązujących przy renowacji obiektów historycznych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.