Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger

Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger

Opublikowany

Firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych dwie nowości – wielobarwną Kujawię, produkowaną w zakładzie w Toruniu oraz importowany matowy Stockholm o wyjątkowej, rustykalnej strukturze lica. Nowe produkty dostępne są w odcieniach czerwieni, jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kolorów.

Kujawia to melanż gładkich cegieł o różnorodnym nasyceniu czerwonych barw – od jasnej, rdzawej po głęboką, ceglastą. Ułożone w murze tworzą wielobarwną mozaikę w jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kolorów. Najbardziej spektakularny efekt uzyskamy na większej powierzchni, np. elewacji.  
170718_Wienerberger_Terca_Kujawia.jpg

Cegły klinkierowe Kujawia i Stockholm są już dostępne w polskim portfolio Wienerberger. To nasz ukłon w stronę klientów ceniących trwałe materiały i sprawdzone marki a kolorystyka nowych cegieł doskonale wpisuje się w upodobania Polaków. Jakość tych cegieł klinkierowych jest gwarantowana najwyższymi standardami ‘Systemu Kontroli Produkcji’ w nowoczesnych zakładach Wienerberger.

mówi Grzegorz Sudoł, Product Manager ds. rozwiązań klinkierowych w firmie Wienerberger.

Cegła Stockholm wyróżnia się natomiast estetyką lica. Wyglądem przypomina nieco cegłę ręcznie formowaną, a jednocześnie zachowuje wszystkie parametry charakterystyczne dla klinkieru. Na jej powierzchni znajdziemy delikatne fale, zadrapania, nieregularne otarcia, które sprawiają wrażenie, jakby cegła była wielobarwna. Wygląd cegły Stockholm budzi skojarzenia z niedoskonałymi cegłami ze starych cegielni, jest jednak mrozoodporna, a jej nasiąkliwość nie przekracza 6%.
Zauważalna jest także mniejsza szerokości cegieł Stockholm (85 mm), dzięki czemu można wykonać cieńszą ścianę zyskując powierzchnię lub położyć grubszą warstwę izolacji termicznej.
Co więcej, czerwone cegły z nowej oferty Wienerberger idealnie nadają się na elewacje obiektów osadzonych w starej tkance miejskiej, a nawet można je wykorzystać jako naturalne uzupełnienie cegieł rozbiórkowych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

170718_Wienerberger_Terca_Stockholm.jpg

grafika | 1,11 MB

Pobierz
170718_Wienerberger_Terca_Kujawia.jpg

grafika | 313 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Monochromatyczny, nie monotonny

temu

Tak uwielbiana przez projektantów wnętrz czerń, długo nie mogła wkraść się w łaski architektów budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Zmiana nadeszła wraz z popularyzacją stylu minimalistycznego, który w połączeniu z ciemną kolorystyką materiałów budowlanych doskonale podkreśla prostotę i elegancję konstrukcji. W efekcie szare, antracytowe i czarne cegły klinkierowe zaczęły coraz częściej pojawiać się na elewacjach domów prywatnych, apartamentowców czy obiektów użyteczności publicznej.
Nowość w portfolio Wienerberger: cegła klinkierowa Senta

temu

Wienerberger wprowadza do swojej oferty cegłę klinkierową Senta o niespotykanym na polskim rynku drapanym licu - nadającym jej surowego wyglądu i idealnie dostosowującym ją do estetycznych standardów obowiązujących przy renowacji obiektów historycznych.
Dachówka XXI wieku

temu

Co może łączyć dachówkę i najnowszej generacji laptopa? Płaska, nowoczesna forma, która sprawia, że tablet i dachówka Orea 9 mogą zostać postawione obok siebie, jako symbole postępu technologicznego w trzecim milenium. 
Rozwiązanie do budowy domu z myślą o komforcie inwestorów

temu

Najnowocześniejsze systemy budowlane to nie tylko doskonałe parametry techniczne, ale również pełny pakiet korzyści dla inwestora zarówno na etapie wznoszenia budynku, jak i już podczas jego użytkowania. Porotherm Dryfix to rozwiązanie do budowy ścian, które zostało przemyślane pod kątem spełnienia najwyższych wymagań przyszłych właścicieli domów.

UNIKATOwe mieszkania w katowickim śródmieściu

Wielorodzinny dom Unikato, autorstwa pracowni KWK Promes Roberta Koniecznego, jest odpowiedzią na niedostateczną ofertę nowych mieszkań w dynamicznie rozwijającym się śródmieściu Katowic. Wyzwanie architektoniczne polegało na wpisaniu nowego obiektu w istniejącą tkankę miasta. Twórcy mieli za zadanie stworzenie unikalnego projektu odznaczającego się nowoczesnością, a jednocześnie korespondującego z okolicznymi kamienicami. Przy budowie wykorzystano najwyższej jakości, trwałe i sprawdzone pustaki ceramiczne z oferty Wienerberger.