W zdrowym domu, zdrowy duch

W zdrowym domu, zdrowy duch

Budując dom na lata, Polacy w jednej kwestii są jednomyślni – zdrowie własne i ich rodziny stanowi wartość, na której nie powinno się oszczędzać. Nie mają jednak pełnej świadomości wpływu materiałów, z których dom jest zbudowany na ich samopoczucie. Jako czynniki najkorzystniejsze dla komfortu mieszkańców wymieniają przede wszystkim odpowiednią jakość powietrza, termoregulację pomieszczeń i trwałość materiałów – wynika z badania Kantar MillwardBrown na zlecenie Wienerberger*.

Jak wynika z badania Polacy poszukują komfortu w domu, który interpretują jako połączenie wygody, funkcjonalności, bezpieczeństwa z i zdrowia ich bliskich. Stąd znakomita większość respondentów stawia na naturalne i niezawodne materiały. Wszystkim ankietowanym zależy również, by we własnych czterech ścianach „dobrze się oddychało”, więc jakość powietrza znajduje się najwyżej na liście cech, które są pożądane w polskich domach.
Aż 94% badanych uważa, że największy wpływ na nasze dobre samopoczucie w domu ma odpowiednia termoregulacja pomieszczeń, a 93% respondentów wskazało także na brak wilgoci technologicznej w materiale. Te oczekiwania wobec materiałów budowlanych spełniają poryzowane pustaki ceramiczne Porotherm (w badaniu ceramika zajmuje wśród materiałów konstrukcyjnych pierwsze miejsce, z przewagą ponad 20% nad kolejnymi pozycjami) i przy tym są rozwiązaniem nowoczesnym, zdrowym i ekologicznym. Ceramika to materiał, który ma najniższą wilgotność spośród innych wyrobów ściennych. Wypalanie w temperaturze sięgającej prawie 1000° C, sprawia, że materiał jest suchy i tym samym niestwarzający warunków do rozwoju bakterii, grzybów czy innych szkodliwych mikroorganizmów. To z kolei znacząco ogranicza występowanie alergenów w domowym powietrzu, zmniejszając ryzyko wystąpienia alergii czy chorób układu oddechowego. Ściany zbudowane z pustaków Porotherm doskonale akumulują ciepło, oddając je bardzo powoli, gdy temperatura na zewnątrz spada. Zapewniają także swobodny przepływ pary wodnej, co uniemożliwiając skraplanie i gromadzenie się wilgoci, chroni dodatkowo przed stratami ciepła.  Taka naturalna klimatyzacja może być porównana do oddychania ścian, co zapewnia zdrowy mikroklimat w domu poprawiając również wydajność energetyczną całej konstrukcji.
Pewność, że dom zbudowany jest z bezpiecznych i trwałych materiałów ograniczających potrzebę remontów pozytywnie wpływa na samopoczucie Polaków. Czujemy się bezpiecznie, mając świadomość, że dom może służyć nam przez lata i dlatego też deklarując kryteria wyboru materiałów konstrukcyjnych, respondenci wskazywali ich trwałość wśród cech najkorzystniej wpływających na komfort zamieszkania.

*Raport Kantar Millward Brown „Dom na lata – Polacy o budowie i zakupie domu” zrealizowany na zlecenie Wienerberger przeprowadzony na reprezentatywnej grupie 503 respondentów w wieku powyżej 30 lat, którzy nie odrzucają możliwości zakupu lub budowy własnego domu w przyszłości (grudzień 2016).

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

e4.jpg

grafika | 17 KB

Pobierz
Wienerberger_materiały prasowe.jpg

grafika | 472 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dom e4 – nowa definicja komfortu

temu

Myśląc o budowie lub zakupie domu, współczesny inwestor poszukuje przede wszystkim komfortu, rozumianego jako połączenie bezpieczeństwa, wysokich standardów użytkowania i estetyki. Wybiera nowoczesne produkty najwyższej jakości, które nie tylko gwarantują efektywne rozwiązania energetyczne, ale są również zdrowe i przyjazne dla środowiska. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Wienerberger stworzyła unikalną koncepcję domu energooszczędnego e4, który łączy wszystkie powyższe cechy i zapewnia mieszkańcom komfort na lata. Pierwsze domy zbudowane w koncepcji e4 powstają na osiedlu w miejscowości Cisie pod Warszawą.
Inwestycja na całe życie

temu

96% Polaków uważa budowę domu za jedną z najważniejszych inwestycji w swoim życiu. Zdecydowana większość (90%) deklaruje, że preferowałaby ponieść wyższe koszty na etapie budowy, by potem zmniejszyć koszty eksploatacji – wynika z badania Kantar Millward Brown na zlecenie Wienerberger*.
Gdy energooszczędnie znaczy ekologicznie

temu

Aż 99% Polaków deklaruje, że jest dla nich ważne, aby ich dom był energooszczędny. Jednocześnie co czwarty respondent nie jest w stanie określić, który materiał budowlany jest ekologiczny i poprawia wydajność energetyczną domu – wynika z badania Kantar Millward Brown na zlecenie Wienerberger*.
Dom to nie tylko cztery ściany

temu

Polacy o budowie i zakupie domu
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.